ESZTERGOM, KIS-DUNA SÉTÁNY

 

Tervezési programunk alapelve, hogy Esztergom méltánytalanul kiaknázatlan, festői karakterű sétányát újra a város kiemelt turisztikai célpontjává, vonzásterévé, a lakosok, kikapcsolódni vágyók számára kedvelt találkahellyé alakítsuk, felhasználva ehhez mind a mai korízlés eszköztárát, mind az évszázadokból ránk maradt történelmi örökséget. Alapvető cél a Kis-Dunával való kapcsolat megteremése, újraértelmezése, a vízközeli pozíció potenciáljának kihasználása. Tervünk felépítése a terület jellegét és a folyamatos használat biztosítását szem előtt tartva lehetőséget nyújt az egyes projektelemek moduláris, elemenkénti vagy szakaszos megvalósítására is. A teljes terület átfogó átalakításának lehetőségét teremti meg az elsőrendű árvízvédelmi vonal megépítése a Prímás-szigeten. Miután a sziget nem lesz továbbá hullámtér, a Kis-Dunához megteremthető a gyalogos városi kapcsolat bővítése. Koncepciónk központi eleme a sétány tengelye, melyhez az építészeti és funkcionális egység megteremtése érdekében hozzáfűzzük a sétányra bekötő utcákat és átvezető hidakat, valamint a sétányhoz kapcsolódó tereket, teresedéseket is.

2017


Közterület-alakítási terv


Megbízó: Esztergom Város Önkormányzata

Generáltervező: Partner Mérnöki Iroda Kft.

Területnagyság: 48 040 m2

HASONLÓ MUNKÁK

BEKECS TURISZTIKAI FEJLESZTÉS

A tervezés célja a fürdőkertben a Hegyalján egyedülállónak nevezhető táji érték hangsúlyozása, a hegy lábánál eredő, hegység és síkság találkozásánál felszínre törő hideg vizű forrás bemutatása, történeti jelentőségének hangsúlyozása volt. A forrást történeti anyagok gyógyvízként aposztrofálták, így helytörténeti jelentősége kiemelkedő. A park komplex rendezésére került sor, ezáltal a turisztikai útvonal kiinduló és célállomása is lett egyben.

A Napos-dűlő földsáncán pihenőhely és kilátóhely került kialakításra. A Nagy-hegyi tanösvény a terület természeti, tájtörténeti, kultúrtörténeti látványosságait mutatja be. A tanösvény 6 megállóból áll, ahol pihenőhely is kialakításra került.

2015


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Bekecs Község Önkormányzata

Területnagyság: 5 400 m2

HASONLÓ MUNKÁK

PÜSPÖKSZILÁGYTELEPÜLÉSKÖZPONT

 

A tervezési folyamat során olyan többfunkciós közterületek kialakítása volt a célunk, melyek képesek kialakítani Püspökszilágy társadalmi, kulturális központját, kiszolgálják a felmerülő igényeket, ugyanakkor nem csak funkcionálisan, de esztétikailag is megállják a helyüket. A terület rendezésével elérhető, hogy a meglévő és felújításra váró épületek méltó környezetet kapjanak, a település lakóinak és az idelátogatóknak pedig olyan életteret teremtsünk, mely a mindennapi élet lebonyolítása mellett a közösségi életnek is helyszíne lehet, erősítve ezzel a község identitását, az érzelmi kötődés kialakulását. A tervezés során szempont volt az is, hogy olyan tereket hozzunk létre, melyek alkalmasak a településen tartandó erdei iskolai programok lebonyolítására. Igyekeztünk olyan elemekkel gazdagítani a településközpontot, melyek segítik a természet és környezetünk megismerését.

A tervezési területet öt funkcionális egységre osztottuk, melyeket az itt folyó patak fűz fel egymás után. Az egyes szakaszoknál, illetve a fontosabb látnivalóknál információs táblák kerültek kihelyezésre, amelyek tanösvényszerűen kísérik végig a patak menti zöldfelületeket.

2011


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Püspökszilágy Község Önkormányzata

Területnagyság: 8 600 m2

Bekerülési költség: 16,8 millió Ft

HASONLÓ MUNKÁK

RAK-PARK TERVPÁLYÁZATBELVÁROSI DUNA-PART

 

A rakpartok – mint a folyó és város első találkozási pontjai – világszerte első sorban a hajókikötés, szállítmányozás és kereskedelem helyszíneiként jöttek létre. Nyüzsgés, rakodás, szemét, kiabálás, megfeszített munka jellemezte ezeket a helyeket. Egy évszázad elteltével a rakpartokkal szemben állított elvárások, igények pont az ellenkezőjét róják fel: csend, a víz közelsége, rend, pihenés és kikapcsolódás.

Koncepciónk kialakítása során nagy hangsúlyt fektettünk a Duna-parti panoráma megőrzésére, hangsúlyozására, melyet a transzparens, puritán építmények telepítése is alátámaszt. Kiemelt prioritással bírt a gyalogos és kerékpáros közlekedés megteremtése, amit egy rugalmasan alakítható forgalmi rendszer ölel körül. Törekedtünk a történelmi kialakításon alapuló tér- és parti zóna kidolgozása, s így a víz megközelíthetőségének javítása érdekében variálható, egyszerű műszaki kialakítású úszóműrendszereket terveztünk. Az egységes arculat és a rendezett közterületek megteremtése céljából új burkolati rendszert, attribútumszerű utcabútorokat alkalmaztunk, melyeket rendezett zöldfelületek foglalnak egységbe.

A bíráló bizottság értékelése: „A pályamű megőrzi a meglévő történeti települési táj értékeit, a tervezett építést azoknak alárendeli. A terv amellett hogy a vízparti sávot szakaszolja, a történetileg kialakult és védett városképét élteti tovább. Mértéktartó, mégis jelentős minőségi változásokat eredményezhet Budapest központjában. A pályamű a különböző szakági részek összehangolt munkáját mutatja – kiemelkedően jó a városépítészeti megközelítés és az úszóművek műszaki tartalma –, feldolgozása szakmailag igényes, formailag és tartalmilag egyaránt kiemelkedő színvonalú.” 

2015


Tervpályázat, I. díjban részesült


Kiíró: Budapest Város Önkormányzata

Generáltervező: Korzó Tervezési Stúdió

Építész: Noll Márton (M-Tampannon), Nyéki Anikó (Dóm Építészműterem)

Közlekedésmérnök: Ercsényi Balázs (Főmterv)

Úszómű: Pompor Gyula (Pannon Építőműhely Kft.)

Látványterv: Éltető Zsófia (True Vision Kft.)

Területnagyság: 133 450 m2