BUDAÖRS, HÁRSFA UTCAI ÓVODA

 

A Budaörsi Hársfa utcai Óvodának olyan tapasztalatgyűjtő helynek kell lennie, ahol a játék helye, tárgya és tartalma nem válik külön, ahol a mobil és a fix játszóeszközök is egyénileg megváltoztathatók – nem modell, hanem igazi: valóság.

Amellett, hogy az óvoda a megszokott és előírt igényeket kielégíti, számtalan további ingert, felfedeznivalót kínál, legyen szó akár az óvodába érkezés pillanatáról, vagy a délutáni hazamenetelről. Az óvoda bejárati környezetében több játszószert is elhelyeztünk, hogy a szülő és a gyermek számára közös játszóélménnyel kezdődjön és érjen véget az óvodai tartózkodás.

Az épület és az udvar kialakításánál elsődleges szempont volt, hogy az egyes csoportszobák a lehető legnagyobb mértékben nyitottak legyenek az udvar felé. Az emeleti csoportszobák szintén a kertre nyílnak. A két szintet egy rézsűrendszer köti össze, amely lehetőséget biztosít futkározásra, szánkózásra, gurulós játékokra.

A közösen elvégezhető feladatok gyakorlását szolgálják a vizes- és a homokozós játszóeszközök. Az egyensúlyozós eszközök újabb és újabb kihívások elé állítják a gyermekeket, a bababház típusú eszközök pedig a kommunikációs készséget fejlesztik.

A gyermekek érzékeinek fejlesztése érdekében több típusú anyag található a kertben. A tapintás, látás, hallás fejlesztésére szolgál az ingergazdag kertkialakítás és a fejlesztő játékok sokasága. A játszóeszközök kialakításánál alapvető szempont volt, hogy a gyermekek ne csak kész termékeket, alakokat kapjanak, hanem olyan játékokat is használhassanak, amelyek a képzelőerejük által változatos célokra, különféle játékokra felhasználhatók.

2009-2010


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Budaörs Város Önkormányzata

Generáltervező: M-Teampannon Kft.

Területnagyság: 5 300 m2

Bekerülési költség: 115 millió Ft

HASONLÓ MUNKÁK

BUDAPEST, BLÁTHY OTTÓ UTCA

 

A Bláthy Ottó utca Vajda Péter utca felőli oldalán található alulhasznosított parkoló gyalogos és kerékpáros megközelíthetőségű parkká, minőségi szabadidős területté alakul.

A tervezési terület az I. ütem keretein belül tehát teljes átalakításra kerül. Mindemellett figyeltünk arra is, hogy a II. ütemen belül megújítandó parkoló terület megjelenésében és formavilágában illeszkedjen az előbbihez. Az I. ütem koncepciója 3 fő térrészre osztja a teret. A Vajda Péter utca felől kisebb rendezvénytér alakul ki, ahol helyet biztosítunk egy emlékműnek is. A terület közepén kialakul egy új játszótér, mely a 3-12 éves korosztály számára biztosít lehetőséget a közös játékra. A park belső részén egy gyülekezésre alkalmas tér jön létre, ahol megrendezhető a bográcsfesztivál, illetve karácsonyfa is felállítható. A terek lehatárolására, a forgalom zajának csillapítására, és a park nyugalmas hangulatának megteremtésére 3 kisebb domb képez térhatárolást, míg a park közepén futó útvonal a gyors átközlekedésre is biztosít lehetőséget. Megújulnak a burkolt felületek, új zöldfelületek létesülnek.

A koncepció célja egy olyan gyalogos- és kerékpárosbarát felület kialakítása, amely új zöldfelületeivel, igényes utcabútoraival és rendezett környezetével a térség új színfoltjaként születhet újjá.

2018


Környezetrendezési engedélyezési terv


Megbízó: Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzat

Úttervező: Mikroline Kft.

Vízgépészet: Ganz HYDRO

Látványterv: Szilágyi Lilla

Területnagyság: 2415 m2

HASONLÓ MUNKÁK

MONOR, BÖLCSŐDE

 

Koncepciónk figyelembe veszi a terület adottságait és illeszkedik a bölcsőde épületéhez. A terület, míg koncepciójában koherens egységet alkot, kialakításában és felhasználásában 3 fő területrészre oszlik:

  • Reprezentatív fogadótér: az intézmény bejáratánál növénykazetákkal tagolt tér, amely az épület fogadótérségeként fog működni.;

  • Foglalkoztató zóna: A csoportszobák fedett-nyitott meghosszabbításai, a teraszok szervesen kapcsolódnak a kerthez. A két-két csoportból álló nevelési egységek a kertben is elkülönülten jelennek meg: a kisgyermekek számára jól felismerhető, biztonságosan átlátható kertrészek jönnek létre. Az egyes kertrészek mindegyikében fellelhetőek ugyanazok a funkciók (gyepes domb+csúszda, homokozó, babaház, farönk ülőkék, farönk egyensúlyozó, fészekhinta).

  • Határoló zóna: A hátsó kertrészletek a környező lakó és szolgáltató felületektől jól szeparálják az épületegyüttest. Változó koronaformájú, honos és örökzöld fafajok sűrű lombtömeget képeznek. A gazdasági zónában időszakosan, felügyelettel látogatható gyümölcsliget készül, amelyet egy száraztaposó egészít ki.

2019


Környezetrendezési kiviteli terv


Megrendelő: Monor Város Önkormányzata

Generáltervező: Nána építész Stúdió Bt.

Területnagyság: 5 200 m2

HASONLÓ MUNKÁK

BÉKÁSMEGYER, TÁG VILÁG ISKOLA KERTJE

 

A koncepció kialakítása során fontos szempont volt a meglévő, jó állapotban lévő kerti elemek megőrzése, illetve a leromlott állapotú részek felújításával a bennük rejlő lehetőségek kiaknázása.

Az udvar déli részén, a jelenlegi rossz állapotú a burkolat helyén új növénykazettát alakítottunk ki, mellette padig egy faburkolatú pihenőterasz, podeszt kapott helyet. A meglévő aszfalt járda a jövőben rollerpályaként használható, míg a burkolat nyugati végén lévő lépcső „lelátóvá” alakul. A rollerezők számára egy indító rézsűt alakítottunk ki és ezenkívül itt kaptak helyet a roller-trükkök gyakorlására szánt játékelemek is.

Fontosnak tartjuk a meglévő növényzet minél nagyobb mértékű megőrzését, ennek érdekében meglévő, jó állapotú, burkolatban álló fák köré, magasan futó gyökérzetük megóvása érdekében 20 cm magas növény kazettákat terveztünk.

A meglévő játszóterületek bővülése mellett fontos szempont volt a csendes pihenés és a szabadtéri oktatás helyének megtalálása. Az épület előterében, a meglévő ülőtámfal átalakításával jött létre a szabadtéri tanterem, ahol a Föld térképén sétálhatnak a gyerekek, míg a kert nyugati oldalán szabadtéri babzsákokon pihenhetnek a gyerekek.

2019


Koncepcióterv


Megbízó: Tág Világ Oktatási Nonprofit Kft

Területnagyság: 2 220 m2

HASONLÓ MUNKÁK

BUDAÖRS, RÓZSA UTCAI ÓVODA

 

Tervezési feladatunk a Budaörs, Rózsa utca 17. alatti óvoda játszóudvarának kialakítása, illtetve ehhez kapcsolódóan játszószerek kihelyezése volt. A tervezési terület két részből áll, a főbejárattól jobbra eső zöldterületből és az „U”alakú épület udvarából.

A belső udvar meglévő aszfalt burkolata felújítás után új, játékos felfestést kapott. Az udvar másik felében gumiburkolaton játszóeszközök kerültek kihelyezésre. A meglévő két homokozót megtartottuk és új helyre telepítettük át. Növényeket kazettákba, illetve dézsákba helyezve telepítettünk.

A külső udvarban nagyobb arányú zöldfelület kialakítására nyílt lehetőség. Az áthelyezett homokozókat és kisebb rugós játékok a központi gyepes területen kaptak helyet. Az épület mellett járda épült térkő burkolattal. Cserjesáv által határolva az udvar két végében gumiburkolaton kapott helyet egy hinta és egy játszóvár. A területen egy darab ivókút is elhelyezésre került. 

2010


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Budaörs Város Önkormányzata

Területnagyság: 950 m2

HASONLÓ MUNKÁK

SZIGETSZENTMIKLÓS, KOMPLEX OKTATÁSI KÖZPONT

A Szigetszentmiklós déli részén fekvő, újonnan beépítésre kijelölt lakóterület kiszolgálására egy komplex oktatási központ (24 tantermes általános iskola, zeneiskola, 6 foglalkoztató termes óvoda, sport- és rendezvénycsarnok) kialakítását tervezték egyazon telken belül, melyhez kapcsolódóan a csatlakozó szabadterekre vonatkozó környezetrendezési tervet készítettük el.

Tervezési alapelv volt az épülethez illeszkedő, feszes, ám mégis valamelyest játékos, szabad térstruktúra megteremtése. A térképzési koncepciónk célja volt továbbá, olyan önmagukban is teljes értékű teresedések létrehozása, amelyek lehetőséget teremtenek a különböző használati módok megjelenésének.

A tervezési terület egészét egységes stílusban és szemléletben alakítottuk ki. Az eltérő funkciók alapján fogadóteret, iskolakertet és óvodakertet különítettünk el. A fogadótér az iskola és a csarnok bejárati térsége, amelynél a parkoló rendezvény helyszínéül is szolgálhat. Az iskolakert rendezvényudvar, sportudvar, kültéri koncerttér, hátsó iskolaudvar alegységekre tagozódik. Az intim hangulatú óvodakert az óvoda épületéhez kapcsolódóan jelenik meg, elkerítve az egyéb funkciójú terektől.

2010


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Szigetszentmiklós Város Önkormányzata

Generáltervező: HAP Tervezőiroda Kft.

Témafelelős tervező: Andor Anikó (Land-A Kft.)

Területnagyság: 30 000 m2

Bekerülési költség: 487 millió Ft

HASONLÓ MUNKÁK

GOMBA, JÁTSZÓTÉR

 

Az újonnan épülő játszótér kialakításánál alapvető fontosságú volt, hogy szervesen illeszkedjen a környezetéhez, mind funkcionálisan, mind stílusában. A Polgármesteri Hivatal mögötti Fáy-kúria kertje barokk jegyeket felmutató angolkert, ennek megfelelően a játszótér is a tájképi kert stílusjegyeiből merít.

A játszószer kialakítása következtében jelentősen növekszik a terület látogatottsága, így a kúria környezetében felpezsdül az élet. A kúria környezetének látogatottsága gátlólag hat a lehetséges rongálásokra, valamint növeli a helyismeretet és a helyi közösségi öntudatot, így a tervezett beruházás elősegíti az épített kulturális örökség megőrzését. A komplex zöldfelület és a játszótér kialakításával növekszik a gyerekek és fiatalok szociális érzékenysége és beilleszkedő-képessége, megmarad szellemi és fizikai épségük, javul az állóképességük és problémamegoldásuk.

2012


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Gomba Község Önkormányzata

Területnagyság: 2 430 m2

HASONLÓ MUNKÁK

BUDAPEST, HONFOGLALÁS PARK

 

A park létesítésnek alapvető célja Cinkota északnyugati részének zöldfelületi ellátottságának javítása, sportolási és szabadidős terület létestése volt. A tervezési terület egészét egységes stílusban és szemléletben alakítottuk ki. Az eltérő funkciók alapján elkülönítettünk játszótér (a terület délnyugati sarkában található, kerítéssel lehatárolva), sportpálya (a terület északkeleti sarkában található, szintén kerítéssel lehatárolva), valamint parkterület (két terület között elhelyezkedő gyepes, ligetes zöldfelület) térrészeket.

A telek északi részén helyeztük el a játszóteret, míg a déli részen a sportpályát. A játszóteret a belső térköves feltáró út két részre osztja, nagyok és a kicsik játszófelületére. A feltáró út mentén padok és hulladékgyűjtők kerültek kihelyezésre. Az esésvédő felületet többnyire homokfelület, helyenként gumiburkolat biztosítja. A környező utcáktól terepplasztikák és sövénysor határolja a játszóteret. A növénytelepítés során koros fákat, talajtakaró és középmagas, szárazságtűrő cserjefajokat alkalmaztunk. A sportpálya 15x30 méteres felületen készült, körbe labdafogó kerítéssel, öntött gumi burkolattal. A pálya melletti terepplasztika lelátóként is funkcionál.

2015


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Budapest XVI. kerület Önkormányzata

Kivitelező: Tündérkert ’97 Bt.

Területnagyság: 3 480 m2

Bekerülési költség: 45 millió Ft (bruttó)

HASONLÓ MUNKÁK

MÁGOCS, GAGARIN UTCAI JÁTSZÓTÉR

 

Koncepciónk alapjának tekintettük, hogy lehetőséget és helyet biztosítsunk a játék mellett a közösségi életnek is, közösségi funkciók kialakításával. Mindezt irányultságok, hangsúlyok megteremtésével, és logikus közlekedési útvonalak kialakításával kívántuk elérni. A fő átközlekedési útvonalakat úgy alakítottuk ki, hogy a terület minden irányból egyszerűen megközelíthető legyen. Az utak mentén több teresedést jelöltünk ki, fogadóterekkel hangsúlyozva a „megérkezést”, valamint a megosztott játékterek között kisebb, padokkal ellátott pihenőtereket alakítottunk ki.

A játszótér tervezésekor az volt a célunk, hogy a helyi igényeknek megfelelően, az európai uniós szabványok előírásainak betartásával egy olyan játéktér születhessen, mely megfelelő színteret biztosít a közösségi életnek, alkalmas a személyes és közösségi identitások kifejezésére, ezáltal elősegíti az érzelmi kötődés kialakulását.

A terület funkciókkal való megtöltése hosszú távon a helyiek életminőség-javulását eredményezheti, hozzásegítheti a települést egyéb gazdasági-szociális funkciók megtelepedéséhez, ezen kívül hozzájárulhat a terület népességmegtartó-képességének erősítéséhez.

2010


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Mágocs Város Önkormányzata

Területnagyság: 3.920 m2

Bekerülési költség: 46.6 millió Ft

HASONLÓ MUNKÁK

BUDAPEST, CINKOTAI SZABADIDŐPARK

 

A tervezés célja egy olyan közpark kialakítása, mely a kerületrész lakosainak és fiataljainak találkozóhelyévé válhat, ugyanakkor kellemes átközlekedést biztosít és a fitneszeszközök által elősegíti fizikai erőnlétük fejlesztését. Mindez együttesen járulhat hozzá a közösségi élet javulásához, a társadalmi kapcsolatok erősödéséhez.

A teret uraló I. világháborús emlékmű környezetében egy térkő burkolatú pihenőtér került kialakításra. A Caprera-patak bal oldali partját teraszosan alakítottuk ki terméskőtömbökből, hogy a víz elérhető közelségbe kerüljön és lehetőség nyíljon a vízparti vegetáció megismerésére. Az új fák és növényfelületek úgy kerültek kialakításra, hogy dekoratív képet nyújtsanak és biztosítsák a park jó átláthatóságát.

Új, modern vonalvezetésű utcabútorok és fém fitneszeszközök kerültek a parkba. A központi teresedés és a fő közlekedési irányok mentén új kandeláberek kerülnek kihelyezésre. A világítás felújítása kapcsán díszvilágítást kap az emlékmű.

2013


Környezetrendezési kiviteli terv


Megbízó: Budapest XVI. kerület Önkormányzata

Területnagyság: 5 300 m2

Bekerülési költség: 20,5 millió Ft

HASONLÓ MUNKÁK